Livetext: CS Ineu – Național Sebiș 0-0, final

Stadion Central din Ineu, ora 15,00 teren bun, timp însorit, spectatori 200.

CS Ineu : Mitrea – Popovici, Zdrențan, Bier, Hulbăr – Clej – Ciocan, Huțanu, Spătaru, Talpaș –  Mașniță. Pe bancă: Pușcaș – Botaș, Udrescu, Nyali, Jazzley, Udrescu, Cioboată. Antrenor: Cristian Sculici

Național Sebiș: Tomșa– Rosenblum, Stupu, Neacșu, Bogdanovici – Mihuța Avramescu – Radu, Keita, Susan – Velici. Pe bancă: Bujor – Zurbagiu, Petrovic, Basic, Oprea, Sas, Pricop. Antrenor: Rică Neaga

Arbitri: Ciprian Demian – Paul Corb (ambii din Zalău), Ludovic Zifceac (Oradea).

Observatori FRF: Cornel Pantea (Oradea), Daniel Scridon (Arad)

Min. 1: Sebișul a avut lovitura de începere în derby-ul Țării Zărandului, gazdele joacă în albastru, oaspeții în alb

Min. 5: Keita pătrunde pe zonă centrală, trage cu stângul din 17 metri, Mitrea reține în doi timpi

Min. 6: Radu a centrat de pe dreapta, Velici a reluat din 12 metri puțin pe lângă colțul lung

Min. 12: Velici a tras bine din lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, Mitrea a respins de la colțul scurt

Min. 19: Susan a văzut primul galben al meciului pentru simulare

Min. 21: Prima schimbare a meciului: Susan, accidentat, e înlocuit cu Sas

Min. 24: Stupu reia slab cu capul de pe colțul lung după centrarea din corner a lui Mihuța

Min. 25: Atac în viteză a Ineului, Huțanu a centrat de pe stânga, Bogdanovici a respins cu greu în corner din fața lui Talpaș

Min. 27: Cartonaș galben pentru Stupu, fault întârziat la Huțanu

Min. 32: Cartonaș galben pentru Spătaru

Min. 35: Bogdanovici e iertat de un cartonaș galben

Min. 40: Ineul a echilibrat partida de 10 minute bune

Min. 42: Huțanu trage puternic de la marginea careului la o jumătate de metru peste transversală

Min. 45+1: Final de repriză la Ineu, cu gazdele având mai mult inițiativa, cărora – însă – le-a lipsit ultima pasă

Min. 46: S-a reluat meciul de la Ineu fără schimbări în cele două echipe

Min. 47: Sas trage de la 30 de metru pe lângă poartă

Min. 55: Schimbare la Sebiș: Oprea l-a înlocuit pe Radu

Min. 57: Schimbare la Ineu: Nyali intră în locul lui Spătaru, accidentat

Min. 58: Ocazie pentru Sebiș: Mihuța a centrat din corner, Mitrea a ieșit greșit, iar Velici a reluta din 12 metri puțin pe lângă colțul scurt

Min. 63: Schimbare la Ineu: Iese Mașniță intră Jazzley

Min. 63: Velici trage puternic de la marginea careului, transversala l-a salvat pe Mitrea

Min. 67: Oprea ia galben pentru fault în atac la Popovici

Min. 69: Schimbare la Sebiș: Iese Keita și intră Zurbagiu

Min. 71: Corner Ciocan de pe stânga, Clej nu ajunge de puțin de pe colțul lung, deși și-a dat drumul la alunecare

Min. 73: Sas vede galbenul pentru ținere asupra lui Hulbăr

Min. 75: Jazzley a cerut penalty la duelul dintre Jazzley și Neacșu

Min. 76: Jazzley insistă la o minge lungă bălbăită de Stupu, luftează în prima fază, apoi trimite slab din voleu pe lângă colțul lung de la 14 metri

Min. 77: Schimbare la Sebiș: Basic îl înlocuiește pe Stupu

Min. 78: Nyali a executat peste poartă lovitură liberă de la 23 de metri

Min. 82: Avramescu trage de la 30 de metri la un metru de colțul lung al porții apărate de Mitrea

Min. 84: Fază legată a gazdelor, Huțan l-a deschis în careu pe Talpaș, care trage din unghi, Tomșa se opune golului

Min. 85: Schimbare la Ineu: Iaroș a intrat în locul lui Talpaș

Min. 89: Se joacă pe contre la Ineu, dar fără ocazii de poartă

Min. 90: Iaroș vede cartonașul roșu pentru un atac destul de dur la Mihuța. Se joacă 10 la 10 pentru că Mihuța a ieșit accidentat și Neaga nu mai are schimbări. 4 minute de prelungire

Min. 90+2: Nyali scapă la marginea careului încearcă un lob, Tomșa rămâne pe picioare și reține

Min. 90+3: Ratare imensă a Sebișului. Velici a pătruns, a pasat pe colțul lung, unde a apărut Bogdanovici și cu toată poarta în față a luftat cu dreptul

Min. 90+4: Schimbare la Ineu: Botaș intră în locul lui Huțanu

Min. 90+6: Final încins la Ineu, directorul sportiv, Ionuț Benea a fost eliminat pentru cp a cerut finalul meciului. 0-0 în derby-ul dintre Ineu și Sebiș