Cluburi polivalente

Bocșer e în formă înainte de „mondialele” din Correa de Sud

Sportivul numărul unu al Aradului în 2015, Gabriel Bocşer, e pe ultima sută de metri cu pregătirile pentru Mondiale. Reprezentantul secţiei de gimnastică aerobică a CSUAV Arad traversează o perioadă bună, câştigând mai întâi aurul la Openul Bulgariei, după care, la etapa de Cupă Mondială din Portugalia, s-a impus în proba de grup alături de colegii săi de la lotul naţional, şi a terminat pe 5 proba individuală. „A fost un concurs greu, ca mai toate concursurile. Am avut adversari de valoare, dar am reuşit să obţinem cele mai bune locuri”, a spus Bocşer.

Pentru valorosul sportiv al CSUAV Arad urmează Campionatul Mondial. Întrecerea are loc în Coreea de Sud, delegaţia României urmând să plece pe 12 iunie, calificările sunt programate pe 17 şi 18 iunie, o zi mai târziu urmând a avea loc finalele.