Liga a 2-a

Liga a II-a, etapa a 25-a: Sepsi, răpusă de liderul Juventus, Brașovul redeschide serios lupta pentru locul 2

Runda de eșalon secund a continuat în această dimineață cu alte patru meciuri. În toate au câștigat gazdele, cu Juventus făcând încă un pas mare spre Liga 1. Sespsi, ocupanta locul 3 în clasament, a fost victima de azi a „alb-negrilor”, UTA având imensa șansă de a se distanța pe locul 2 dacă învinge mâine Brașovul. În confruntarea după-amiezii, Mioveniul a câștigat pe Bega.

CS Balotești – Metalul Reșița  3-1

Gojnea 15, Cl. Herea 45 și 84 (pen.)

Juventus București – Sepsi Sfântu Gheorghe   3-1

Al. Zaharia 7, Chipirliu 55, Buhăescu 82 / Hadnagy 44 (pen.)

Dunărea Călărași – Luceafărul Oradea  3-2

Kanda 7, Cristea 11, Al. Avram 33 (pen.) / Arnăutu 58 (pen.), M. Matei 62

CSM Râmnicu Vâlcea – Academica Clinceni 0-3 (f.j.)

Clasament

Etapa viitoare (24-26 martie): Mioveni – Balotești, Afumați – Călărași, D.U. Brăila – Chindia, Academica Clinceni – Juventus, Sepsi Sfântu Gheorghe – Olimpia Satu Mare, FC Brașov – ASU Poli, Foresta Suceava – Râmnicu Vâlcea 3-0 (f.j.), Luceafărul – Tărlungeni 3-0 (f.j.). UTA și Reșița stau.

1. Multumim AFUMATI,ca azi le-ati scos fotbalul din cap si visele de promovare, celor de la Olimpia Satu Mare. Afumati au demonstrat ca pot fi periculosi si incurca pe multe echipe,daca doresc!Rog pe d-nii de la Sportarad sa puna la clasamentul ligi a 2-a si ,,clasamentul adevarului,, nu sa apara cel din Prosport.,caci acesta conteaza.Diferenta de goluri spre ex.o poate face si un copil de clasa 2-a….Presimt ca batem duminica,ca sa razbunam >prostia<din tur ! Hai UTA !