Cluburi polivalente

Medalii de toate felurile pentru CSM la două concursuri de tenis de masă din Oradea și Bistrița

Tenisul de masă juvenil al CSM Arad a avut reprezentanţi la două concursuri disputate în ţară. Astfel, la Oradea, Adela Strună a câştigat categoria 13-15 ani, în vreme ce Andreea Craiu a încheiat a doua la 10-11 ani. În fine, Andreea Neamţu a obţinut locul 4 la categoria 13-15 ani.

CSM Arad a avut clasări pe podium şi la Cupa Bistriţa, concurs internaţional. Adela Strună a cucerit medalia de argint în proba pe echipe, alături de Maria Gîrlea şi s-a clasat pe 6 la individual. Apoi, Paul Mladin a obţinut aurul la echipe, împreună cu Dragoş Oprea şi bronzul la individual, iar Andreea Neamţu a încheiat pe locul 5 la echipe.