Liga a 3-a

Livetext Liga a III-a: Național Sebiș – Becicherecu Mic 4-1, Școlar Reșița – UTA II 1-0, CSM Lugoj – Gloria Cermei 1-0, finale

Național Sebiș – Mama Mia Becicherecul Mic   4-1
Formații oficiale:
Național Sebiș: Munteanu – Kilin, Bîrsănel, Basic, Siminic – Suciu, Avramescu – Săulescu, Velici, Iuga – Tulcan. Pe bancă: Fișteag – Mihuța, Cocină, Rosenblum, Fuchs, Pirtea, Stupu
Mama Mia Becicherecu Mic: R. Daniel – Checkoumar, Catrici, Folarin, Miculete – Timiș, D. Băban – Macovei, Nanou, P. Niță –  Hellion. Pe bancă: Micu – Ghiorghioiu, Cioată, Ciobanu, Petrovics, Brașoveanu, Chivăran
Arbitri: Zoltan Szekely – Răzvan Soponar, Daniel Lar (toți din Baia Mare). Observatori FRF: Lucian Glogoviceanu (Reșița), Viorel Vancea (Oradea)

Școlar Reșița – UTA II   1-0

Reșița: Zimmermann – Szijj, Opriș, Banac, Negrei – Poiană, Breșneni – Bloju, Keita, Muselin –Beloescu. Pe bancă: Săndescu, Epure, Himcinschi, Negoescu, Covăsală, Costescu, Costachi.

UTA II: Mara – Dan, Iuga, Wild, Dinculescu – Dobrean, Jorza – D. Lazăr, Toma, Burlă – Costin. Pe bancă: Zamfir – Lazăr – Brănișteanu, Covaci, Vlad, Mager.

Arbitri: Călin Lazăr (Mediaș) – Claudiu Doarvăș (Mintia-Hunedoara), Daniel Popa (Aiud)

Observatori FRF: Zaharia Ciev (Timișoara) și Emanoil Popescu (Târgu Jiu)î

Min. 1: A început meciul din Valea Domanului, gazdele joacă în roșu-negru, utiștii în negru cu dungi fosforescente

Min. 9: Negrei a centrat de pe stânga, Beloescu a reluat cu capul peste poartă

Min. 23: A trecut o jumătate de repriză la Reșița, cu gazdele având o posesie superioartă, dar UTA II stă bine în teren

Min. 27: Keita a tras de la 20 de metri, pe jos, de puțin pe lângă bara din dreapta lui Mara

Min. 34: Keita și-a încercat din nou șutul, de data aceasta de la aproape 30 de metri, peste poartă

Min. 42: Ocazie pentru UTA II. Dinculescu a centrat de pe stânga, iar Toma a trimis din prima, din voleu, de la 7 metri, peste poartă

Min. 45: Final de repriză la Reșița, UTA II a făcut o primă repriză bună în fața uneia dintre pretendetele la promovare

Min. 46: S-a reluat partea a doua fără schimbări în cele două echipe

Min. 55: GOL Reșița! Beloescu a pătruns în careu, a tras la poartă, Mara a respins la același jucător reșițean, care a trimis printr-o scăriță în plasă

Min. 56: Schimbare la Reșița: A intrat Costescu în locul lui Negrei

Min. 61: Schimbare la UTA II: A intrat Zdrențan în locul lui Dan

Min. 64: Schimbare la UTA II: A intrat Vlad în locul lui Burlă

Min. 69: Schimbare la UTA II: A intrat Covaci în locul lui Costin

Min. 73: Beloescu a pătruns pe stânga în careu driblând doi utiști, dar a fost blocat de Iuga

Min. 75: Schimbare la Reșița: A intrat Săndescu în locul lui Muselin

Min. 79: Schimbare la Reșița: A intrat Himcinschi în locul lui Keita

Min. 83: Ambele echipe construiesc jocul până la 30 de metri de porțile adverse, dar acolo se încheie totul

Min. 85: Schimbare la UTA II: Dobrean a fost înlocuit cu Brănișteanu

Min. 87: Beloescu a centrat de pe stânga, Poiană a preluat la 18 metri, a șutat bine, dar Mara a respins în lateral

Min. 88: Ocazie bună de egalare. D. Lazăr a centrat de pe dreapta, Dinculescu a reluat din 5 metri exact în Zimmermann, care a acordat corner

Min. 89: Schimbare la Reșița: Beloescu a fost înlocuit cu Negoescu

Min. 90+3: Fluier final la Reșița, gazdele câștigă la limită prin golul lui Beloescu

CSM Lugoj – Lunca Teuz Cermei 1-0

CSM Lugoj: D. Filip – Precupanu, Drăghici, Miculescu, Roșie – Lazea, Zurbagiu – Marta, Bozian, Livan – Z. Radu. Pe bancă: Iordache – Ciobanu, Ciubotariu, Gherga, Olariu, Sărăcin, Radak.

Cermei: Fl. Rusu – Vereș, Petrache, Cotoc, Aldan – Șiclovan, Gurban, Ianc, Diarra – Sulea, Bulza. Pe bancă: Costea – Coșa, V. Brîndușe, F. Brîndușe, Hojda, Moraru, E. Varga

Arbitri: Gabriel Almaș – Sergiu Corb (ambii din Zalău), Ciprian Fiter (Sânmartin Bihor)

Observatori AJF: Alexandru Rojneai (Alba Iulia), Teodor Biriș (Hunedoara)

Min. 1: A început partida de la Lugoj, gazdele sunt în albastru, oaspeții în roșu

Min. 3: Z. Radu a tras bine din careu, Rusu a respins salvator

Min. 6: Bozian a executat o lovitură liberă de la 25 de metri în brațele lui Rusu

MIN. 10: Posesie totală a gazdelor cu deschideri pe flacuri, dar acțiunile se sting în fața careului

Min. 13: Gol anulat Cermeiuului pe motiv de offside

Min. 15: Galben pentru Lazea, fault tare la Șiclovan

Min. 17: Bozian a tras bine, Rusu a respins, iar Ianc a degajat mingea chiar de pe linia porții

Min. 24: Gazdele continuă să domine teritorial, dar își încearcă șansa doar prin șuturi de la distanță, imprecise deocamdată

Min. 26: Cermeiul a ieșit și ea la joc, pasează bine, dar ocaziile lipsesc deocamdată

Min. 29: Șiclovan a executat previzibil o lovitură liberă de pe partea dreaptă

Min. 35: Bulza pătrunde pe dreapta, centrează în careu, dar mingea depășește toți colegii atacantului Cermeiului

Min. 39: Lugojul domină din nou clar, Cermeiul se apără pe două linii

Min. 43: Sulea scapă spre poarta adversă, Drăghici îl oprește cu prețul unui cartonaș galben

Min. 45+1: 0-0 scorul primei reprize la Lugoj

Min. 46: S-a reluat meciul , cu Olariu în locul lui Roșie la gazde

Min. 50: GOL Lugoj! Z. Radu a pătruns pe stânga, a centrat în fața porții, iar Precupanu a apărut la finalizare, luându-le fața fundașilor adverși

Min. 56: Livan e avertizat pentru o simulare

Min. 62: Olariu a tras de la distanță peste poartă

Min. 65: Olariu a tras din întoarcere, Rusu a fost la post

Min, 70: Nemaiavând ce pierde, Cermeiul a ieșit ceva mai mult la joc, a obținut și câteva fixe din preajma careului advers, dar acestea au rămas fără rezultat

Min. 73: Livan bate o lovitură liberă de la marginea careului, Rusu a respins în corner

Min. 75: Schimbare la Lugoj: Saracin a intrat în locul lui Livan

Min. 77: Aslău forțează ofensiva cu Coșa în locul lui Petrache

Min. 80: Bulza ratează egalarea din numai 4 metri. Atacantul Cermeiului a reluat eronat peste poartă

Min. 83: Schimbare la Lugoj: A intrat Radak în locul lui Drăghici

Min. 86: Schimbare la Cermei: A intrat Fl. Brîndușe în locul lui Șiclovan

Min. 89: Rusu a scos două mingi grele, de sub transversală la finalizările lui Bozian și Radu

Min. 90: Trei minute de prelungire, se joacă pe contre

Min. 90+1: Vereș l-a faultat pe Lazea și a văzut cartonașul galben

Min. 90+3: Fluier final la Lugoj. A decis golul lui Precupanu din debutul reprizei secunde

1. Daca tot discutam despre rezultate din C,sa va spun ca la pauza in jud Alba se consemneaza : Cugir – Sanatatea Cj 1-0 ,Panduri 2 -GaLDA 0-0,Ighiu -Unirea A-Iulia 2-1 !Bravo Sebis ca e 2-0 pentru voi,dar UTA 2 e condusa la Resita,,,,,.Hai UTA !

0
    0
  2. La finalul meciurilor amintite mai sus,se consemneaza : Cugir -Sanatatea Cj 2-0,Pandurii 2 -GaLDA 1-1 SI iGHIU -UNIREA A -iulia 2 -2 !Pacat ca UTA 2 nu a putut ajuta Sebisul in meciul dxe la Resita !Vineri sunt in tribuna la Galda sa sustin Sebisul !