Adversare din Cluj, Alba și Bihor pentru juniorii UTA-ei înainte de accederea în Liga Elitelor: Derby cu CFR în prima etapă!

Adversare din Cluj, Alba și Bihor pentru juniorii UTA-ei înainte de accederea în Liga Elitelor: Derby cu CFR în prima etapă!


Juniorii „Bătrânei Doamne” au o misiune destul de grea în mini-campionatul ce precedă Liga Elitelor, ediția 2017-2018. Arădenii au fost trimiși de Federația Română de Fotbal în Seria a 14-a, alături de CFR Cluj 1907 Cluj, CS Luceafărul Oradea, LSP Sebeș, LPS Bihorul Oradea și Unirea Alba Iulia. Întrecerile pe puncte vor începe weekendul viitor cu ceea ce ar putea fi derby-ul grupei: CFR Cluj – UTA!

Cu mențiunea că meciurile sunt programate din această ediție după-amiază, de la ora 16 (juniorii Under 19), respectiv ora 18 (juniorii Under 17), vă redăm mai jos programul integral el echipelor pregătite de Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi, respectiv Sandu Gaica și Vasile Sin:

Etapa 1

FC CFR 1907 Cluj SA – UTA Arad

CS Luceafărul Oradea – AFC Unirea 1924 Alba Iulia

LPS Sebeș – LPS Bihorul Oradea

Etapa 2

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – LPS Sebeș

UTA Arad – LPS Bihorul Oradea

FC CFR 1907 Cluj SA – CS Luceafărul Oradea

Etapa 3

LPS Sebeș – FC CFR 1907 Cluj SA

CS Luceafărul Oradea – UTA Arad

LPS Bihorul Oradea – AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Etapa 4

FC CFR 1907 Cluj SA – LPS Bihorul Oradea

CS Luceafărul Oradea – LPS Sebeș

UTA Arad – AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Etapa 5

LPS Sebeș – UTA Arad

LPS Bihorul Oradea – CS Luceafărul Oradea

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – FC CFR 1907 Cluj SA

Etapa 6

LPS Bihorul Oradea – FC CFR 1907 Cluj SA

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Luceafărul Oradea

UTA Arad – CFR Cluj

Etapa 7

LPS Sebeș – AFC Unirea 1924 Alba Iulia

LPS Bihorul Oradea – UTA Arad

CS Luceafărul Oradea – FC CFR 1907 Cluj SA

Etapa 8

FC CFR 1907 Cluj SA – LPS Sebeș

UTA Arad – CS Luceafărul Oradea

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – LPS Bihorul Oradea

Etapa 9

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – UTA Arad

LPS Bihorul Oradea – FC CFR 1907 Cluj SA

LPS Sebeș – CS Luceafărul Oradea

Etapa 10

CS Luceafărul Oradea – LPS Bihorul Oradea

FC CFR 1907 Cluj SA – AFC Unirea 1924 Alba Iulia

UTA Arad – LPS Sebeș

Așadar, întrecerile debutează pe 19 august și se finalizează pe 7 octombrie, cu stabilirea campioanei, respectiv singura ce va promova în Liga Elitelor.



1
0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *