Alte sporturi

Opt prezențe pe podium pentru „temerarii” Rădulescu și Banciu la Lugoj!

Între 11 și 14 octombrie, desfăşurat la Lugoj cea de-a 22-a ediţie a Cupei „Ana Lugojana”, competiţie sportivă destinată persoanelor cu dizabilităţi motorii. C.S. „Temerarii-Arad” a fost reprezentat de Cătălin Rădulescu şi George Banciu, care au participat la următoarele probe: tenis de masă, atletism viteză, aruncarea greutăţii, aruncarea suliţei, darts şi bowling.

– Cătălin Rădulescu – locul III

„În clasamentul pe cluburi, Clubul Sportiv Temerarii-Arad s-a clasat pe locul 7, un loc meritoriu având în vedere că delegaţia noastră a fost formată doar din doi sportivi , aceştia obţinând în total 8 clasări pe podium”, spune Gabriel-Ovidiu Dronca, preşedintele grupării arădene. De menționat că Radulescu și Banciu concurează la categorii diferite, în functie de dizabilitate.