National Sebis

Național Sebiș – Mama Mia Becicherecu Mic 16-1, final

„Lanterna roșie” a seriei a IV-a a Ligii a 3-a este pur și simplu umilită la Sebiș, în cadrul etapei intermediare, cu numărul 24. Pe teren a existat o singură echipă, cea găzdă, care conducea cu 4-0 după 10 minute de joc.

Atâta timp cât au apăsat pe accelerație, golurile au venit unul după altul în poarte nefericitului Micu, din partea lui Petculescu (min. 4 și 27,), Enciu (5, 8, 15, 28 și 39), Pintea (10), Catrici (26, autogol). Scorul pauzei a fost un incredibil 4-0.

Show-ul a continuat după pauză, iar tabela s-a opit la 16-1! Marcatorii după pauză au fost: Enciu (60, 82), Sz. Vereş (55), C. Onţel (57, 69, 78), Cl. Vereș (66), iar pentru oaspeți, Ciobanu (73).

Sebiș: I. Poiană – Poștoarcă (46 Deliman), Dumitrache, Basic, Siminic – Sz. Vereș (62 Onțel), Pintea (46 Rugină) – Susan, Petculescu, Tătulea (46 Cl. Vereș) – Enciu.

Mama Mia: Micu –  Colțiș, Catrici, Radu, Chivăran – Gheorghioiu, Racolța – Ciobanu, Takenori, Miculete – Ndongo. Au mai jucat: Costoaie – Petrovics, Brașoveanu, Bursuc

Arbitri:  Victor Hurducaș (Iclod – Cluj) – Cristian Bumb (Băcia – Hunedoara) și Marius Matica (Oradea – Bihor)

Observatori FRF: Nicolae Grigorescu (Timișoara) și Dorin Micșa (Timișoara).