Repetiție cu public pentru turneul semifinal: UTA Under 19 – Sticla Arieșul Turda 9-1

După ce și-a asigurat prezența la turneul final, UTA a câștigat și partida restantă din etapa a noua contra Arieșului Turda. De data aceasta scorul a fost 9-1, 3-0 la pauză.

În prima parte au marcat Lezeu (15) din pasa lui Cocian, Nagy (29) după o centrare a lui Gruiescu, iar Onuțan a centrat pentru reușita lui Gruiescu (39). În repriza a doua și-au trecut numele pe lista marcatorilor Obrad (49), Cocian (53 și 63) și Roșu (76) de două ori și încă o dată Gruiescu (76).

Oaspeții au marcat golul de onoare în minutul 70.

UTA: Creța – Savin, Sabău, Onuțan, Frai – Lezeu – Nagy, M. Popa, Cocian, Gruiescu – Țuța. Au mai jucat: Roșu, Laza, Obrad, Gabor, Stan. Rezervă: Debre.

„A fost un antrenament bun și probabil cel mai bun meci bun din retur. Și asta nu din prisma scorului. Băieții au alergat, au înțeles că se apropie meciurile eliminatorii. Sper să ajungem cât mai sus, mai ales că este munca lor, rezultatele lor”, a declarat mulțumit la finalul partidei Mihai Petcuț.

Ultimul meci al seriei o găsește pe UTA în deplasare, unde sâmbătă, 5 mai, va da piept cu LPS Târgu Mureș.