Alte sporturi

Nouă clasări pe podium pentru „Temerarii” arădeni la 26-a ediție a Cupei Danubius

Zilele trecute, la Galaţi, a avut loc a 26-a ediţie a „Cupei Danubius”, competiţie destinată persoanelor cu dizabilităţi motorii. Clubul Sportiv “Temerarii-Arad” a fost reprezentat de trei sportivi: Ionuţ Grosu, Cătălin Rădulescu  şi George Banciu, ultimii doi făcându-se, ca de obicei, remarcaţi la toate probele din concurs.

– viteza 100 m – Cătălin Rădulescu – locul II

Singura probă în care arădenii nu au urcat pe podium a fost pescuitul.

Fiecare sportiv este încadrat într-o anumita grupă sportivă în funcţie de invaliditatea pe care o are. În clasamentul pe cluburi, Clubul Sportiv “Temerarii-Arad”s-a clasat pe locul 11, cu 78 de puncte, un loc meritoriu având în vedere că delegaţia clubului condus de Gabriel-Ovidiu Dronca a fost formată doar din 3 sportivi, aceştia obţinând în total șapte clasări pe podium.