„Bandi” Mako a debutat cu victorie pe banca tehnică a Crişului
Vinerea trecută, Daniel Cherecheş a decis să-i încredinţeze postul de antrenor principal al Crişului Chişineu Criş veteranului Andras Mako. Cel poreclit „Bandi” a avut parte de un debut puternic, un derby zonal cu Viitorul Satu Nou. Şi a terminat în picioare, Crişul obţinând a doua victorie stagională, după un 3-0 categoric!
„Acum ori niciodată a fost deviza noastră. Trebuia să răzbunăm punctele pierdute cu Zăbrani şi Păuliş, când am ratat enorm. Ne aşteaptă meciuri foarte grele, cu Şeitin, Sîntana şi Semlac, dar am încredere în băieţi. Cred că avem forţa să terminăm în primele 8 echipe şi să nu mai avem problemele din anii trecuţi”, a spus Mako, dedicând victoria gemenilor din echipa sa, Andrei şi Cornel Marocico, ambii împlinind recent 22 de ani.
Mako e ajutat de Sorin Birta şi Emilian Lasc, ultimul idendificându-se practic cu echipa din Chişineu Criş, singura pentru care a evoluat în cariera sa.
