Fotbal judeteanzTOP ARTICOLE

Glogovățul a dat lovitura în ultimul minut, în rest victorii pentru favorite. Rezultatele etapei a II-a din Liga a IV-a!

Dacă de dimineață Ineul și Dorobanțiul au încheiat la egalitate, scor 2 – 2, prima dispută a rundei secunde, de câteva minute s-au încheiat și celelalte partide. Marea surpriză vine de la Glogovăț, acolo unde echipa gazdă a trecut de Unirea Sântana. Iată rezultatele înregistrate și programul rundei viitoare:

Frontiera Curtici – Acs Socodor  4 – 0

Au marcat: Parlapan – min. 73, Morariu – min. 79, Avrămuțiu – min. 87, Săcui – min. 88

clas liga 4 2

Etapa viitoare, 3 septembrie: Șoimii Lipova – Șoimii Șimand, CS Dorobanți – Victoria Felnac, Chișineu Criș – CS Ineu, Cetate Săvârșin – Victoria Zăbrani, ACS Socodor – UTA III, Păulișana Păuliș – CS Glogovăț, Progresul Pecica – Frontiera Curtici, Unirea Sântana – Voința Mailat